Sıkça Sorulan Sorular

Soru: CleanDrive dizel ve benzin farklı ürünler mi?

Cevap: CleanDrive İngiltere'de tek tip üretilmektedir. Dizel, benzin/LPG ve hibrit motorlu araçların hepsinde güvenle kullanılır. Kullanıcılar internet arama motorlarında dizel ve benzin diye ayrı ayrı arattığında kolayca erişim sağlanması ve bulması için ürünü benzin ve dizel diye ikiye ayırdık. Ürün satışı için açtığımız Trendyol ve N11 mağaza platformlarında sepette ek indirimler uygulanıyor, takip ederek fiyatı en düşük olanı seçebilirsiniz benzin ve dizel kullanımda farketmiyor.


Soru: Ürünü bir kere kullanmak temizlik için yeterli mi? Etkisi ne kadar sürüyor? Kaç km'de bir veya hangi aralıkla kullanmak gerekiyor?

Cevap: İngiltere Leicester Üniversitesi'nde yapılan testte 1 şişe CleanDrive kullanımından sonra, 100.000 km. civarındaki aracın sisteminde oluşan kurumun %66'sını temizlendiği kanıtlanmıştır. Aracınızdaki kirlilik fazla ise 1 şişe ürünü kullanıp mucize beklemek doğru olmaz. Ürünün her 3 ayda bir veya 5.000 km'de bir kullanımı tavsiye edilir.


Soru: Aracımda hiç bir sorun yok, CleanDrive kullansam ne gibi faydaları olur?

Cevap: Sorunlar başlamadan kullanmak çok önemlidir. CleanDrive katkı maddesi değildir. Dizel, benzin ve hibrit araçlar için geliştirilmiş yakıt ve egzoz sistemi detoks teknolojisidir. CleanDrive temizler ve korur. Arıza oluşmadan kullandığınızda sistemi temiz tutarak parça kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Zamanında kullanım masrafları önler.


Soru: CleanDrive illaki çeyrek depo yakıtta mı kullanılmalıdır? Yarım veya tam depoya ilave etsem olmaz mı?

Cevap: Çeyrek depoda ürünün tamamını kullanmak tam ve etkili temizlik için önemlidir. Çeyrek depodaki yakıt miktarı birkaç litre eksik veya fazla farketmez. Ama ürünü yarım veya tam depoya ilave ederseniz ürün seyreleceği için etkisi azalır, tam ve etkili temizlik olmaz.


Soru: Aracım egzoz emisyon muayenesinden kaldı, CleanDrive kullansam muayeneden geçebilir miyim?

Cevap: CleanDrive egzoz emisyonlarını %60’a kadar düşürür. Tekrar gireceğiniz egzoz emisyon ölçümünden 1-2 gün önce ürünü talimatlara uygun olarak kullanıp egzoz emisyon testinden rahatlıkla geçersiniz. (Hatta emisyon görevlisi bu sonuca şaşıracaktır)


Soru: Aracımda kirlilikle ilgili arıza ikaz ışığı yandığında, CleanDrive arıza ışığını söndürür mü?

Cevap: CleanDrive kullanımından sonra arıza ışığı söndürür. Ama bazı araçlarda sistem komple temizlense dahi araç kendini korumaya aldığı için arıza ışığı sönmeyebilir. Bu gibi durumlarda serviste bilgisayara bağlatmak suretiyle söndürmek gerekebilir.


Soru: Partikül filtresi, katalizör, enjektör, EGR, sensör, turbo, manifold, boğaz kelebeği vb. parçaları temizler mi?

Cevap: CleanDrive yakıt ve egzoz sistemindeki bütün parçaları, yakıt deposundan başlayarak egzozun kuyruğuna kadar aynı anda temizler. Eğer sistemdeki parçalar arızalı veya bozuk ise; arızalı ve bozuk parçaları tamir etmez.


Soru: Aracımın içini dışını iki haftada bir temizliyorum. Ama yakıt ve egzoz sistemi temizliğine önem vermiyorum. Arıza ve sorunlar oluşunca sistemin kirlendiğini anlıyorum. Geç kalmış olabilir miyim?

Cevap: Yakıt yapısında bulunan kimyasal maddelerin yanması sonucu sistemde karbon ve kurum gibi atıklar oluşur. Bu atıklar zamanla yakıt ve egzoz sisteminde birikerek sistemin kirlenmesine neden olur, motorun çalışma verimini ve ömrünü etkiler. Bunun olmaması için yakıt ve egzoz sistemi temizliğine dikkat etmek gerekir. Tüm bu sorunlarla uğraşmak yerine dizel, benzin/LPG ve hibrit motorlu araçlarda 20.000 km civarı sistem temizliğini yapmak faydalıdır. 70.000 km’yi geçen araçlarda (çoğunlukla şehir içi kısa mesafeli sürüşler sistemin daha çabuk kirlenmesine neden olur) sistem temizliği hiç yapılmamışsa kurumlar sertleşir. Sertleşen kurumların temizliği zorlaşır ve parçaların bozulma riski artar. CleanDrive komple sistem temizliğini siz aracınızı keyifle sürerken yapar.


Soru: 2007 Focus 1.6d / 2002 Doblo 1.9d 340.000 / 2010 Iveco 310,000 / Megan1 1.6 16 valf / 2009 BMW 3.20d 260.000 / 2018 Citroen 190.000 / 2012 Volvo s60 200.000 / 2005 Chevrolet 1.4SX 150.000 / 2005 Corolla 102.000 / 2012 Skoda 1.6 TDI 325.000 / 2019 Passat 2.0 TDI 45.000 / Motosiklet / SUV / Tekne / Yat / vb. araçlarda kullanabilir miyiz?

Cevap: Aracınızın marka ve modeli farketmez. CleanDrive tüm dizel, benzin/LPG ve hibrit motorlarda güvenle kullanılır. (otomobiller, SUV, performans araçları, 4x4, motosikletler, otobüs, tır, kamyon, kamyonet, minibüsler, iş makinaları, özel ağır hizmet makinaları, yat, tekne, askeri araçlar, tanklar, forklift, jeneratör, su pompaları, inşaat ve tarım makinaları, çim biçme makinası vb. hepsinde kullanılır)


Soru: Aracımın motor performası düştü, rölantide dalgalanma, gaz yememe, egzozdan kötü koku geliyor CleanDrive bunlara çare olur mu?

Cevap: CleanDrive motor performansını geri kazandırır, emisyonu %60’a kadar düşürür, yakıtı iyileştirir, yakıt verimliliğini %15’e kadar artırır, yakıt tasarrufu sağlar, tüm yakıt ve egzoz sistemini temizleyerek güç kaybını önler, egzozdan çıkan kötü kokuları yok eder, gaz tepkisini ve rölantiyi iyileştirir, motor duvarlarını yağlar, şehir içi dur/kalk sürüşler için idealdir, kirlilik sonucu oluşan siyah dumanın 3-4 günde kesilmesini sağlar. Kirlilikle ilgili tüm sorunları çözer.


Soru: Partikül filtresi, katalizör, enjektör, EGR, sensör, turbo, manifold, supap, boğaz kelebeği vb. parçalarda sorun var ne yapmalıyım?

Cevap: Servise danışarak öncelikle sorunun ne olduğunu öğrenin. Aracınızda kirlilikle ilgili değişmesi gereken parçalar varsa değiştirmeden önce denemenizi tavsiye ederiz. CleanDrive kullanarak kirlilikle ilgili sorunları rahatlıkla çözebilirsiniz. Böylece büyük masraflardan kurtulmuş olursunuz.


Soru: CleanDrive almak istiyorum fakat enjektörleri eritir diyorlar. Birde nasıl kullanmamız gerekiyor?

Cevap: CleanDrive yakıt enjektörleri ve sistemdeki parçalara zarar veren maddeler içermez. Aksine yakıtı iyileştirme özelliğine sahiptir. Sistemi temizler ve korur. Kullanımı; ürünün tamamını çeyrek depoya ilave edip en az 25-30 dakika normal sürüş yapmak yeterlidir. CleanDrive İngiltere'de 21 yıldır üretilen ve tüm dünyada satılan, ayrıca servisler ve ustalar tarafından tavsiye edilen başarılı bir üründür.


Soru: Kışın zor çalışma, alt devirlerde performans düşüklüğü var aracımda, pompacı test yaptı ve enjektörlerin tıkalı olduğunu söyledi. Acaba tıkanıklığa çözüm olur mu? 

Cevap: Enjektörlerdeki tıkanıklıkları temizler. Aynı zamanda Cleandrive yakıt ve egzoz sisteminin tamamını egzozun kuyruğuna kadar temizler ve korur. Performansı geri kazandırır, rölantiyi düzenler.


Soru: LPG'li araçlarda kullanabilir miyiz?

Cevap: CleanDrive kullanımında aracı LPG konumunda sürerseniz temizlemez. LPG komple kapatılıp, ürünün tam ve etkili temizlik yapması için araç en az 1 hafta benzin konumunda sürülmelidir.


Soru: CleanDrive enjeksiyonlu, katalizörlü motosikletlerde kullanılabilir mi?

Cevap: Tüm benzinli motosikletlerde kullanım talimatına uygun olarak kullanabilirsiniz.