Blog

Neden CleanDrive?

CleanDrive katalitik konvertör (katalizör), partikül filtre (DPF), EGR, yakıt enjektörleri, boğaz kelebeği, oksijen sensörleri (lamda), turbo, manifold, silindir kafalarını aynı anda temizler ve korur.

Read more

Dizel Araçlarda Ambeleye Kalkma Nedir?

Ambeleye kalkmak (diesel runaway) motorun devirlenerek kendini yok etmesidir. Motorun yanma odasına yağ girmesi sonucu araç kendi kendine kontrolsüzce devirlenmeye başlar.

Read more

Egzoz Emisyon Sistemi Arıza Işığı Neden Yanar?

Araçlarda arıza lambası yanmasının birçok nedeni vardır. Soruna basit bir kablo, sigorta, buji hatası yanı sıra, katalitik konvertör, partikül filtresi veya EGR değişmesine kadar gidebilecek arızalar olabilir. Arıza lambasının yanmasına neden olabilecek durumlar;

Read more

Egzozdan Çıkan Duman Renkleri Nedir?

Araçlar arızalanmadan önce uyarılar verir. Gelen sesler, sürüşteki değişiklikler bunlara örnektir. Egzozdan çıkan duman renkleride verdiği tepkilerdendir. Hemen müdahale etmek, ileride yaşanacak sorunları ve masrafları önlemenizi sağlar.

Read more

Kurum Birikimi Sistemde Nasıl Oluşuyor?

Kurum birikimi dizel, benzin ve hibrit motorlarda yakıtın yanma odasında hava ile yanması sonucunda ortaya çıkar. Zaman içinde supap, piston yüzeyleri, yanma odası çeperleri, segmanların etrafı, partikül filtresi, EGR, enjektörler, katalitik konvertör ve turboda kurumlar birikmeye başlar.

Read more

Katalitik Konvertör, Partikül Filtre, EGR Nedir?

CleanDrive ile tek kullanımda 100 bin km civarı aracın sisteminin %66'sının temizlendiği kanıtlanmıştır. Ayrıca egzoz emisyonlarını %60'a kadar düşürür.


Read more

Lastik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lastik hakkında bilinmesi gerekenler, 205/55R/16/91V bu rakam, harfler ve lastik etiketi üzerindeki bilgiler ne anlama geliyor?


Read more

Silindir Kapak Contası Nedir? Nasıl Onarılır?

Motor blok yüzeyi ile üst kapak arasında bulunan silindir kapak contası, soğutma suyunun ve motor yağının geçişini sağlayan, sızdırmazlık görevi yapan motorun önemli parçasıdır.

Read more

Motor Arıza Işığı Çeşitleri

Motor ikaz ışığı yandığı zaman; motorun çalışmasında ciddi sıkıntılar var ve arıza moduna geçiş yapmış demektir.

Read more

Araçlarda Gerekli Ekipman ve Belgeler

Muayene öncesi ve sonrası, araçlarda olması gerekli ekipman ve belgeler nelerdir?

İlk Yardım Çantası

Read more
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 14 (2 Sayfa)